Правила прийому

Нормативні документи, які регулюють прийом дітей до навчального закладу

1. Конституція України

Стаття 53. Кожен має право на освіту

1. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.

2. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої,професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

2. Закон України «Про освіту»

Стаття 7. Мова освіти

Стаття 12. Повна загальна середня освіта.

п.4. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.

Стаття 13. Територіальна доступність повної загальної середньої освіти

п. 1. Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій. Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи. Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.

3. Закон України «Про повну загальну середню освіту»

Стаття 9. Забезпечення рівного доступу до здобуття повної загальної середньої освіти/1. Рівний доступ до здобуття повної загальної середньої освіти забезпечується шляхом:

-зарахуваннядо початкової школи та гімназії без проведення конкурсу, крім випадків, визначених законодавством;

- територіальної доступності повної загальної середньої освіти;

- дотримання вимог законодавства щодо доступності закладів освіти для осіб з особливими освітніми потребами;2.Зарахуваннядітей до закладу освіти на конкурсних засадах (проведення будь-яких заходів, спрямованих на перевірку знань, умінь, навичок чи інших компетентностей дитини) для здобуття початкової освіти забороняється.

До закладу освіти для здобуття початкової та базової середньої освіти у порядку, визначеному законодавством, обов’язково зараховуються всі діти, які:

  • проживають на території обслуговування закладу освіти;
  • є рідними братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту в цьому закладі освіти;
  • є дітьми працівників цього закладу освіти.

Діти з особливими освітніми потребами, які проживають на території обслуговування комунального закладу освіти, мають право на першочерговезарахуваннядо нього у порядку, визначеному законодавством, для здобуття початкової та базової середньої освіти.3.Зарахуванняучнів до закладу загальної середньої освіти проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, копії свідоцтва про народження дитини, за наявності медичної довідки встановленого зразка (ФормаNo 086-1/о)4.Наказ МОН Українивід 16 квітня 2018 р. № 367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування, переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 р. за № 564/32016.

Правила прийому до 1 класу Великогорбашівської гімназії в 2022-2023 н .р.

Згідно Законів України "Про освіту", "Порядку зарахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти" затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04 2018р. №367 проводиться набір до 1 класу Великогорбашівської гімназії

Для вступу батьки мають подати:

  • заяву на ім'я директора;
  • копію та оригінал свідоцтва про народження дитини;
  • медичну довідку та довідку про щеплення;
  • копію та оригінал документа,який підтверджує місце проживання дитини.

 

До першого класу зараховуються діти, як правило, з шести років, які досягли шкільної зрілості.

Переведення учнів до іншого навчального закладу здійснюється за наявності підтвердження про прийом до іншого навчального закладу.

Учням, які за станом здоров’я не можуть відвідувати школу, надається право і створюються умови для індивідуального навчання відповідно до Положення про індивідуальне навчання, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

У навчальному закладі створюються умови для інклюзивного навчання.

Згідно зі статтею 12 Закону України “Про охорону дитинства” батьки несуть відповідальність за стан здоров’я дитини, її фізичний розвиток.

Відповідно до статтей 12, 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов’язані надавати об’єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їх законним представникам про ефективність профілактичних щеплень і можливі післявакцинальні ускладнення. Особам, що не досягли п’ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об’єктивно інформованих батьків або інших законних представників, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об’єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров’я і подальші наслідки. Якщо особа та (або) її законні представники відмовляються від обов’язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження – засвідчити це актом у присутності свідків.

Питання про відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією (наказ Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002 № 434 та затвердженого цим наказом примірного “Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу”).